Archiwum - czerwca 2016

Jak wygląda produkcja utworu Komentarze (3)
04. czerwca 2016 10:56:00
linkologia.pl spis.pl

Siemaneczko, z tej strony DJ Danteek. Dziś chciałbym wam powiedzieć  co nieco o produkcji utworów. 

Tworzenie piosenki jest podzielone na trzy części:

*tworzenie piosenki - układanie sekwencji perkusji, układanie bassline, chordline i głównej melodii. Można używać  gotowych sampli, które są  dostępne  w necie (oczywiście nie za darmo, ale kto za to płaci :D ), można  też zainstalować specjalne wtyczki, które nazywają  się ,,VST". W nich są miliony dźwięków do tworzenia różnej  muzyki (nie ma podziału,  że np. ,,Sylenth" nie nadaje się do produkcji hip hopowych). Jest jeszcze trzecią opcją, mianowicie tworzenie własnych sampli. Jest to bardzo ciekawe, ale też bardzo czasochłonne. Dla początkujących tej opcji nie polecam.

*Mix - Mix to odpowiednie ustawienia głośności  poszczególnych  dźwięków,  abyśmy  mieli wrażenie,  że jakiś instrument graj dalej lub bliżej  sluchacza; tworzenie przestrzeni stereo, czyli uzyskanie wrażenia, że instrumenty grają ,,dookoła"; specjalne efekty, typu ,,flanger", ,,delay", czy ,,echo". Dzięki tym rzeczom utwór  staje się ciekawszy i brzmi po prostu bardziej profesjonalnie. Oczywiście to, o czym wspomniałem,  To tylko wierzchołek góry lodowej, to jest po prostu temat rzeka :D

*Master -ma na celu wyciąganie brzmień, aby brzmiały potężnie (szczególnie ważne przy muzyce EDM). Tak jak mówiłem w przypadku miksu, jest to również niekończący się  temat. Do tego posłuży  mam taką wtyczka, jak ,,Saussage Fattener".

Na dziś to już wszystko, wyjasnilismy sobie jak wygląda produkcja utworu. Na koniec dodam, że używam do studio, ale jeśli Ty używasz przykładowo, ,Ableton" lub ,,Cubase", to nie ma żadnej różnicy. Po prostu kwestia gustu.

Do następnego! 

djdanteek : : produkcja muzyki

Co się słucha? Komentarze (3)
02. czerwca 2016 11:18:00
linkologia.pl spis.pl

Hejka, z tej strony Miły. Chciałem poruszyć niezwykle ciekawy temat, a mianowicie - czego się teraz słucha? Większość z was pewnie odpowie EDM, jeszcze inny hip hop, a ktoś inny np. Rock. Wiadomo, fajnie, że nie wszyscy słuchają tego samego, bo byłoby nudno, ale czemu np. Rockowiec mówi, że gardzą hip golem, a gość który słucha klubowej muzyki mówi, że hip hop jest dla patoli? Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić.  Ja jestem fanem muzyki hip hop, ale to nie znaczy, że gardzę innymi gatunkami, wręcz przeciwnie, słucham  wszystkiego, czasem nawet... disco polo :)

Więc  cieszmy się muzyka, po co  te kłótnie? :D

djdanteek : : muzyka

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123